Sygnalizacje świetlne budowane przez naszą Firmę są wykonywane ściśle według zaleceń i dokumentacji technicznych przekazywanych przez Inwestorów, nieraz sami projektujemy dany obiekt w zależności od wymogów. Nowoczesność budowanych przez naszą firmę sygnalizacji świetlnych polega na jakości zastosowanych materiałów i racjonalnych rozwiązań. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i ułatwieniu komunikacji samochodowej przy tak dużym natężeniu ruchu.

Sterowania sygnalizacją świetlną są wykonywane przez krajowych producentów przez co zastosowanie takiego sterownika wiąże się z łatwym dostępem do części zamiennych a co za tym idzie szybkim usuwaniem usterek w ramach  bieżącego utrzymania sygnalizacji świetlnych, które wykonujemy. Cały osprzęt sygnalizacyjny, który montujemy renomowanych firm zachodnich - głównie Bosch  i Siemens ponieważ nasi producenci krajowi nie mogą sprostać wymogom jakościowym akurat w tej dziedzinie. Natomiast my stosując sygnalizatory w/w wymienionych firm nie mamy problemów konserwacyjnych i montażowych z uwagi na dobrą jakość tych wyrobów które służą min. 10 lat.

Jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe na których zamontowany jest osprzęt  sygnalizacyjny, stosujemy wyłącznie konstrukcje stalowe zabezpieczone przed korozją przez ocynkowanie. Takie zabezpieczenie  antykorozyjne pozwala na długoletnie zachowanie estetycznego wyglądu naszych skrzyżowań.

Samo sterowanie naszych obiektów pracuje w trybie acyklicznym (zmienno czasowym). Polega to na zastosowaniu czujników montowanych w asfalcie (tzw. pętle indukcyjne) lub radarów podczerwieni montowanych na konstrukcjach stalowych. Zadaniem tych urządzeń jest monitorowanie natężenia ruchu na danym wzlocie skrzyżowania i wg tego regulacja czasów zapalania się danego światła. Więc stosowane przez nas rozwiązania mają głównie na celu polepszenie przejazdu każdego użytkownika drogi przez dane skrzyżowanie by nie marnował cennego czasu na czekanie zanim zapali się zielone światło gdy na innym wlocie nie ma pojazdów.